Kulig

Atrakcje dla dzieci

Do najważniejszych zabytków Podhala zalicza się m.in. zamki w Niedzicy i Czorsztynie, drewniany kościół w Dębnie, Organy Władysława Hasiora, Dwór w Łopusznej, Sanktuarium w Ludźmierzu, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, Zagroda Sołtysów w Jurgowie, Willa Koliba, Skansen Budownictwa Wiejskiego w Kluszkowcach czy Willa Atma w Zakopanem.

 

Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie to najcenniejszy z zabytków Podhala, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zbudowany ok. 1480 roku, posiada najstarszą na świecie polichromię, pokrywającą całe wnętrze drewnianej konstrukcji świątyni.

 

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem jest miejscem spoczynku zasłużonych osób z całego Podhala (m.in. Stanisław Witkiewicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer), a jego powstanie datuje się na wiek XIX. Obecnie do osób zasłużonych zalicza się także tatrzańskich ratowników TOPR (np. nagrobek Macieja Berbeki, który zginął na Broad Peaku w 2013 roku).

 

Oprócz zabytków do miejsc wartych odwiedzenia możemy zaliczyć muzea. Obowiązkową pozycją podczas wizyty w Zakopanem jest Muzeum Tatrzańskie, skupione na kulturze Podhala, sztuce ludowej i tatrzańskiej naturze. Osoby zainteresowane literaturą i muzyką mogą podziwiać Muzeum Jana Kasprowicza w willi Harenda oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma.

Miłośnicy sportów wodnych i relaksu w wodzie będą mogli korzystać z pełnej puli Term Podhalańskich. Do wyboru są: Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, Termy w Szaflarach czy najnowsze baseny na Podhalu Termy Chochołowskie.

 

Termy to nie tylko baseny, ciepłe termalne wody, leżanki, strefa zabaw dla dzieci i zjeżdżalnie, ale też sauny. W Termach Chochołowskich znajduje się największa strefa saun na Podhalu, gdzie do wyboru mamy sauny suche, na podczerwień, łaźnie parowe czy groty solne, a to wszystko w pięknym otoczeniu pobliskich Tatr.

 

Odległość do term Bania w Białce wynosi 25 km, do Szaflar i Bukowiny Tatrzańskiej w okolicach 30 km.

Okolica Zacisznych Domków obfituje w trasy turystyczne, których punkty początkowe zlokalizowane są w: Kluszkowcach, Krościenku nad Dunajcem, Szczawnicy, Niedzicy czy Nowym Targu. Najbliżej naszych domków znajduje się Góra Wdżar, która oprócz atrakcji spacerowych i widokowych zapewnia także inne atrakcje: park linowy, ścieżkę edukacyjną, wyciąg krzesełkowy, ścieżki rowerowe dla kolarzy, ośrodek narciarski, tor saneczkowy. 4 minuty od domków znajduje się szlak turystyczny na Lubań, gdzie z wieży widokowej możemy podziwiać piękną panoramę Tatr.

 

Z Krościenka, Szczawnicy i Niedzicy mamy dostęp do najpiękniejszych szlaków turystycznych w Pieninach, m. in. Wąwozu Homole, Trzech Koron, Sokolicy czy najwyższego szczytu w polskich Pieninach, czyli Wysokiej.

 

Z Nowego Targu (oddalonego o około 20 minut od Kluszkowiec) mamy do wyboru kilka tras turystycznych i rowerowych pozwalających zdobyć najwyższy szczyt Gorców, czyli Turbacz. Natomiast dojazd do Ochotnicy pozwala nam zmierzyć się z kolejnym gorczańskim szczytem z wieżą, czyli Gorcem, z którego rozległa panorama na Tatry, Gorce czy Beskidy na długo pozostanie w pamięci.

 

Osoby spragnione tatrzańskich krajobrazów mogą wybrać się do Zakopanego (niecała godzina jazdy autem), aby podziwiać tatrzańskie doliny i szczyty, np. Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Giewont czy Dolinę Kościeliską.

Od 1 kwietnia do 31 października przemieszczając się wodami Dunajca na własne oczy możesz podziwiać piękno Pienin. W trakcie spływu drewnianą tratwą flisacy opowiadają o Pieninach przytaczając legendy o Janosiku oraz pokazując najciekawsze miejsca na trasie. Spływ trwa od 2 do 3 godzin i zaczyna się w przystani Sromowce-Kąty lub w Sromowcach Niżnych, a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku.

 

Alternatywą dla tradycyjnego spływu tratwą może być spływ kajakowy lub pontonowy "Góral Ponton":

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Zacisznych Domków dotarcie do punktów początkowych zajmuje 20 min.

Jezioro Czorsztyńskie to przepięknie położony sztuczny zbiornik, znajdujący się pomiędzy Gorcami a Pieninami. To prawdziwa perełka na skalę Polski! Na brzegach Jeziora położone są dwie średniowieczne warownie, udostępnione do zwiedzania: Zamek w Czorsztynie i Zamek w Niedzicy, pomiędzy którymi kursują specjalne statki wycieczkowe. Warto też zatrzymać się przy Zaporze Niedzica i nie tylko podziwiać z niej malowniczą scenerię, ale także zobaczyć namalowany obraz 3D „Moc Żywiołów”.

 

Jak jeszcze można spędzać czas niedaleko Jeziora Czorsztyńskiego? Na rowerze! Ukończona w 2019 roku Ścieżka rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego jest jedną z najpiękniejszych tras rowerowych w całej Polsce. Mierzy ona około 30 kilometrów, łącząc miejscowość Niedzica i Czorsztyn, a jej dodatkową atrakcją jest rejs statkiem, który zapewnia dostanie się na drugi brzeg Jeziora (inną opcją jest dłuższa trasa przez Przełęcz Osice – gdzie możemy się spodziewać zapierających dech widoków).

 

Na Zacisznych Domkach istnieje możliwość wynajęcia rowerów zwykłych, elektrycznych i tych dla dzieci w cenach niedostępnych w wypożyczalniach rowerowych wraz z całym osprzętem w cenie! Takie rozwiązanie zdecydowanie upraszcza logistykę i planowanie naszym Gościom, a także jest oszczędne dla portfela!

 

Plaża na Jeziorze Czorsztyńskim oddalona jest od naszych domków o około 1.5 kilometra, do Zamku w Czorsztynie mamy niespełna 15 minut autem, a do Zamku w Niedzicy 20 minut. Z plaży można wynająć kajak lub rowerek wodny i samemu udać się pod zamki lub robiącą wrażenie zaporę.

Około kilometr od Zacisznych Domków znajduje się nowoczesny ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski, który należy do wspólnej karty Tatry Super Ski. To idealny ośrodek zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.

 

W niedalekiej odległości od domków znajdują się też inne ośrodki narciarskie takie jak: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Stacja Narciarska Rusiń-Ski w Bukowinie, Stacja Narciarska Koziniec-Ski oraz Grapa-Litwinka w Czarnej Górze, Stacja Narciarska Jurgów SKI czy stacje narciarskie w Zakopanym (np. Polana Szymoszkowa).

 

Oprócz wyciągów miłośnicy białego szaleństwa będą mogli korzystać z tras biegowych. Najbliższa 5-kilometrowa trasa jest oddalona o około 15 minut piechotą od domków i biegnie dookoła Góry Wdżar. Na narty biegowe można się wybrać do oddalonego o 20 kilometrów Nowego Targu, gdzie dostępnych jest kilka tras biegowych (na lotnisku wzdłuż rezerwatu „Bór na Czerwonem” oraz w Borze Kombinackim) oraz wybiec aż na Turbacz dzięki trasie „Śladami Olimpijczyków”, która zaczyna się w Obidowej. Kilka kilometrów za Nowym Targiem, w Klikuszowej, znajduje się Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa, które zapewnia dobre warunki biegowe na ponad kilometrowej pętelce przez całą zimę.

Wyciągi narciarskie

Obfitość atrakcji turystycznych w Kluszkowcach z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników zarówno sportów zimowych jak i letnich, a także wszystkich tych, którzy cenią sobie spokój, ciszę i obcowanie z przyrodą. Turyści znajdą u nas: wiele tras i wiele wyciągów narciarskich, Jezioro Czorsztyńskie i mnogość sportów wodnych (żaglówki, rowerki, kajaki, wędkarstwo, spływy kajakowe, rejsy), szklaki turystyczne (Gorce, Pieniny, Tatry).

 

Dla fanów biernego wypoczynku, w niedalekiej odległości kilkudziesięciu kilometrów od Zacisznych Domków znajdują się osławione już polskie zagłębie term podhalańskich (Terma Bania, Termy Bukovina, Gorący Potok, Termy Szaflary, Chochołowskie Termy). Niczego również nie zabraknie osobom, które chciałyby obcować z przyrodą (Rezerwat Przyrody Modrzewie, grzybobranie) i zabytkami (zamki, skanseny i architektura drewniana).

Spływ Dunajca

Jezioro Czorsztyńskie

Najwspanialsze atrakcje Podhala na wyciągnięcie ręki!

Zabytki Podhala

Podhalańskie Termy

Prywatna przejażdżka góralskimi saniami po zasypanych polnych drogach to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Wycieczka odbywa się ciekawymi bocznymi ścieżkami Kluszkowiec i kończy się rozpaleniem prawdziwego góralskiego ogniska wraz ze smażeniem kiełbas, chleba i oscypków! Współpracujemy z Panem Krzysztofem, u którego można zamówić niezapomniany rajd w klimatycznej odsłonie zimy: +48 510 673 686. A oto sfilmowany początek przygody rozpoczynającej się od Zacisznych Domków:

 

 

 

Na najbliższe atrakcje dla naszych pociech trafimy już na położonej w okolicy Zacisznych Domków Górze Wdżar, gdzie znajdziemy ścieżkę edukacyjną w starych kamieniołomach, ogromną, stalową rzeźbę Smoka Gorczańskiego i tablicę z opisem legendy o tej bestii, wyciąg krzesełkowy, który działa całorocznie oraz Alpine Coaster, czyli kilometrową kolejkę górską. W pobliskiej Niedzicy warto zobaczyć nie tylko zaporę z obrazem Moc Żywiołów 3D czy zamek, ale także zatrzymać się w parku linowym (atrakcje nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych!) i zobaczyć park miniatur Spiska Kraina z najważniejszymi zabytkami Spisza, Orawy i Podhala.

 

A jeśli te atrakcje to wciąż mało to warto wybrać się do Zakopanego, które oferuje dobrą zabawę zarówno latem, jak i zimą. W zimie zgubić się można w Śnieżnym Labiryncie i zamku Królowej Śniegu, a później pozjeżdżać zakręconą śnieżną rynną (czyli Snowtubing Gigant). W lecie odwiedzić można największą w Małopolsce Papugarnię Egzotyczne czy Myszogród.

Szlaki turystyczne

ATRAKCJE

GALERIA

CENNIK

KONTAKT:

REGULAMIN

 

 

 

TOTAEL SP. Z O.O.

Zaciszne Domki w Kluszkowcach

ul. Rozwojowa 50

34-440 Kluszkowce

e-mail: domki.nocleg@gmail.com

tel.: +48 534 156 575

nr konta: 83 1870 1045 2078 1049 0129 0001