1. Dostęp do Strefy Relaksu (sauna, balia i beczka do schładzania) jest możliwy wyłącznie po uiszczeniu opłaty.

 

2. Opłata podstawowa umożliwia korzystanie z usług Strefy Relaksu łącznie 2 godziny od momentu nagrzania sauny/balii. Każda następna godzina jest dodatkowo płatna.

 

3. W cenie rezerwacji zapewniane są ręczniki.

 

4. Strefa Relaksu udostępniana jest po wcześniejszym ustaleniu dostępności z właścicielem obiektu. Obiekt zastrzega sobie prawo do zmiany godziny udostępnienia Strefy.

 

5. Goście mogą wynająć na wyłączność:

  • saunę z beczką do schładzania

  • balię opalaną drewnem

  • całą Strefę Relaksu (sauna, beczka i balia).

 

6. Osoby poniżej 18 roku życia mogą korzystać ze Stefy Relaksu tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych i na ich odpowiedzialność

 

7. Ze Strefy Relaksu nie mogą korzystać osoby:

  • które są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,

  • z przeciwwskazaniami medycznymi dotyczącymi saunowania lub morsowania (m.in. choroby krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory), a także kobiety w ciąży i podczas menstruacji,

  • przewlekle chore lub posiadające infekcje oddechowe lub skórne,

  • po dużym wysiłku fizycznym lub obfitym posiłku.

 

8. Osoby naruszające porządek, dobre obyczaje, nierespektujące przepisów regulaminu oraz instrukcji lub niestosujące się do zaleceń właściciela mogą być usunięte ze Strefy Relaksu.

 

9. Na terenie Strefy Relaksu obowiązuje całkowity zakaz:

wchodzenia na elementy konstrukcyjne

dotykania urządzeń elektrycznych

wnoszenia alkoholu i jedzenia do sauny, beczki i balii

używania środków odurzających i (e)papierosów.

 

KORZYSTANIE Z SAUNY FIŃSKIEJ

 

1. W saunie może jednocześnie przebywać maksymalnie 6 osób.

 

2. Przed wejściem do sauny należy zostawić obuwie i zdjąć z siebie wszystkie przedmioty, gdyż mogą być przyczyną poparzeń ciała.

 

3. Z sauny należy korzystać nago z owinięciem ciała w ręcznik, a stopy trzymać na małym ręczniku.

 

4. Jeden cykl kąpieli trwa około 20-30 minut: 10-15 minut przebywania w saunie, a następnie 10-15 minut odpoczynku. Dłuższe przebywanie w saunie może wywołać przegrzanie organizmu!

 

5. W czasie przebywania w saunie suchej nie wolno smarować się żadnymi kremami, gdyż powoduje to zablokowanie wydalania potu.

 

6. Po saunie należy wypocząć, pamiętając o odpowiednim nawodnieniu.

 

7. W przypadku pogorszenia samopoczucia podczas pobytu w saunie należy niezwłocznie ją opuścić!

 

KORZYSTANIE Z BECZKI DO SCHŁADZANIA I BALII OPALANEJ DREWNEM

 

1. W balii mogą jednocześnie przebywać maksymalnie 4 osoby a w beczce – jedna.

 

2. W piecu można palić wyłącznie drewnem dostarczanym przez właściciela. Inny rodzaj opału (np. węgiel) doprowadzi do uszkodzenia pieca i może spowodować zagrożenie pożarowe!

 

3. Przed wejściem do beczki/balii należy zdjąć obuwie.

 

4. Dzieci nigdy nie powinny pozostawać w pobliżu napełnionej wodą beczki/balii bez nadzoru. Należy pamiętać, że nawet zakryta beczka/balia nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia przed ryzykiem utonięcia.

 

5. Powierzchnia wewnątrz beczki/balii oraz w jej otoczeniu może być śliska – należy zachować szczególną ostrożność przy wchodzeniu i wychodzeniu.

 

6. Osobom korzystającym z beczki/balii zabrania się skakania do wody, wlewania i wylewania wody, wnoszenie jakichkolwiek przedmiotów, substancji chemicznych, jedzenia, napojów i zwierząt do wody.

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

1. Za skutki zdrowotne przebywania w Strefie Relaksu właściciele obiektu nie ponoszą odpowiedzialności. Goście korzystają z elementów Strefy na własne ryzyko i odpowiedzialność.

 

2. Wszystkie nieprawidłowości lub usterki zarówno wynikłe z niewłaściwego użytkowania jak i niezależne od Gościa, powinny być bezzwłocznie zgłoszone właścicielowi.

 

3. W przypadku uszkodzeń w Strefie Relaksu wynikających z nieprawidłowego korzystania lub nieprzestrzegania niniejszego regulaminu, Gość zostanie obciążony kosztami w pełnym wymiarze.

 

4. Korzystanie ze Strefy Relaksu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

 

5. Niniejszy regulamin jest dostępny w widocznym miejscu w Strefie Relaksu oraz na stronie internetowej oraz w każdym z domków.

​ REGULAMIN STREFY RELAKSU

Do dyspozycji Gości Zacisznych Domków oddajemy wyjątkową Strefę Relaksu, w skład której wchodzą sauna, beczka do schładzania po saunie lub do morsowania zimą i balia opalana drewnem. Strefa Relaksu zapewnia wyjątkową i niezapomnianą ekspozycje na Tatry zarówno podczas korzystania z sauny, dzięki półpanoramicznemu oknu jak i podczas ciepłych kąpieli w balii. Poniżej filmik ze Strefy Relaksu pokazujący cudownie spędzony czas w mroźną zimę:

 

 

Sauna typu beczka (czyli tzw. ruska bania) posiada piec elektrycznym Harvia, 1-metrową wewnętrzną przebieralnię i pomieszczenie główne przeznaczone dla maksymalnie 6 osób. Sauna jest sauną typu fińskiego i nagrzewa się do temperatury niemal 100°C! Dzięki izolacji termicznej i drewnu termicznemu (ThermoWood) sauna nagrzewa się szybko i trzyma temperaturę nawet podczas mroźnej zimy. W środku sauny znajduje się klepsydra do odmierzania czasu kąpieli a także termometr i higrometr do mierzenia wilgotności powietrza. Piec w saunie posiada możliwość sterowania temperaturą a także specjalny kamienny nawilżacz do dozowania wody lub olejków zapachowych. Do sauny zapewniamy jeden zapach dolany do wiadra z wodą i zestaw ręczników do ciała i stóp.

 

Po saunie istnieje możliwość schłodzenia się w specjalnej beczce (ale nie w balii!), która również może pełnić rolę beczki do morsowania zimą i może być użyta przed seansem saunowym, gdzie sauna jest tylko elementem przywracającym termikę po lodowatych kąpielach. Dzięki izolacji termicznej, woda w beczce nie zamarza zimą ani się nie nagrzewa latem, zapewniając właściwą temperaturę do hartowania ciała i ducha.

 

Balia opalana drewnem jest kolejną opcją wchodzącą w skład naszej Strefy Relaksu. Dzięki zastosowaniu izolacji w balii, drewnu ThermoWood i użyciu pieca opalanego twardym drewnem, balia jest w stanie szybko się nagrzewać i dłużej trzymać ciepło, co przekłada się na dłuższy czas relaksu nawet zimą. Obserwowanie cudownych widoków na Tatry odpoczywając tylko w gronie swoich znajomych jest niezapomnianą chwilą.

 

Cała Strefa Relaksu jest oświetlona kolorowymi lampkami Girlanda, neonowym napisem i wężami LED zapewniając wyjątkowy klimat i atmosferę podczas wieczornych i nocnych posiedzeń relaksujących.

 

Poniżej zamieszczamy galerię naszej Strefy Relaksu i jej Regulamin:

Strefa Relaksu (Sauna, Beczka & Balia)

ATRAKCJE

GALERIA

CENNIK

KONTAKT:

REGULAMIN

 

 

 

TOTAEL SP. Z O.O.

Zaciszne Domki w Kluszkowcach

ul. Rozwojowa 50

34-440 Kluszkowce

e-mail: domki.nocleg@gmail.com

tel.: +48 534 156 575

nr konta: 83 1870 1045 2078 1049 0129 0001